• |
ide | kryesore

10 rekordet më të çuditshme seksuale

Arkiva, Stil
rekordet.jpg
  1. Gjinekologët amerikanë Virgina Johnson dhe William Masters kryen një studim në vitin 1966. Ata arritën të raportojnë për një pjesëmarrëse në studim që vendosi rekord për orgazmën më të gjatë: 43 sekonda e gjatë me 25 kontraktime vaginale.
  2. Gjatë një panairi seksi në SHBA, pornostarja Lisa Sparxx vendosi rekord në kategorinë “pallimi më i gjatë”. Gjatë 24 orëve ajo bëri seks me 919 meshkuj.
  3. I vdekur në vitin 2006 në moshën 43 vjeçare, pornostari amerikan John Dough vendosi rekord për më shumë akte seksuale të njëpasnjëshme. Për filmin ‘Burri me më fat në botë’, ai kënaqi seksualisht 101 gra në 3 ditë.
  4. Në nëntor 2008 u vendos në Japoni rekordi për orgjinë më të madhe në botë- me 500 pjesëmarrës.
  5. Në vitin 600 përpara Krishtit u zbulua në Greqi dildo-ja i parë. I ashtuquajturi Olisbos kishte një penis prej druri, guri, lëkure.
  6. Aktorja e Hollywoodit Mae West ka bërë seksin më të gjatë në botë. Për 15 orë rresht ajo kënaqi seksualisht partnerin Ted.
  7. Julia, vajza e perandorit August, mendohet se ka fjetur me 80 mijë meshkuj. Për këtë arsye ajo u dërgua në ekzil nga i ati dhe jetoi në ishullin Pandateria deri në vdekje.
  8. Pornostarja Sharon Kate ka xhiruar 1023 filma, në të cilat qëndroi përpara kamerës, dhe 31 si regjisore.
  9. Sërish në Japoni. Prostitutat e këtij vendi kishin një praktikë shumë të çuditshme dhe super të shtrenjtë. Ato zhyteshin në ujë dhe më pas u shkonte klienti. Frika e vdekjes bënte që muskujt e vaginës të kontraktoheshin aq shumë dhe klientit kjo i dukej tepër erotike.
  10. Në vitin 1998, vibratori rozë me emrin ‘Rampant Rabbit’ u shfaq në një seri të ‘Sex and the City’. Që prej atëherë është lodra seksuale më e shitur. /GazetaEkspress/Kthehu