• |
ide | kryesore

Pamjet e “Elbasan Arena” pas dhunës (foto+video)

Arkiva, Sport
stolat.jpg

Janë të shumta dëmet në stadiumin e ri të kombëtares “Elbasan Arena” pas përplasjes së tifozëve të Elbasanit me ata të Tiranës në ndeshjen e Supërligës të zhvilluar të dielën. Stola të shumtë janë thyer ndërsa jaknë dëmtuar edhe shumë pjesë të tjera të stadiumit. Policia njoftoi se për 6 tifozë ka nisur ndjekja penale për dëmtimet dhe dhunën ndaj policisë. /lapsi.al/

Kthehu