• |
ide | kryesore

Romës i ikën fitorja nga dora në Moskë (video)

Arkiva, Sport
roma_1016.jpg

Një gol i CSKA Moska në minutën e 93-të i ka mohuar Romës fitoren në kryeqytetin rus. Takimi përfundoi 1-1 dhe iltaianuët u ndëshkuan kur prisnin të festonin dhe të hidhnin një hap të rëndësisëm drejt kualifikimit për më tek. Francesco Totti shënoi në minutën e 43-të me një gol të bukur duke kaluar romanët në epërsi, por goli i Vasili Berezutskit (93’) u siguroi një pikë rusëve. Një fitore 3-0 ka arritur të shënojë Porto që mposhti jashtë fushës së saj BATE Borisov./lapsi.al/

Kthehu