• |
ide | kryesore

Kënga e talentit shqiptar, ndër 20 më të mirat në Suedi (VIDEO)

Arkiva, Paparazzi
ArditÇuni.png

Blogjet e show-bizit në Angli shkruajnë për një të ri shqiptar mjaft të talentuar në muzikë. Ai është 19-vjecari, Ardit Çuni, i cili së fundmi është pjesë e një ekipi suedez me të cilët ka realizuar këngën “Let’s Go”. Sic shkruan Ëiëibloggs,  talenti shqiptar ka bashkëpunuar kantautorët e mirënjohur Christian Oscarsson, Linda Sonnvik and Peter Boström, të cilët kanë realizuar këngën fituese të Eurovision 2012, “Euphoria”.

“Gjithnjë e kam pëlqyer muzikën suedeze. Të punuarit me këtë ekip është gati e pabesueshme për rritjen time si artist. “Euphoria” është një nga këngët e mia të preferuara”- thotë Çuni.

Kënga e “Let’s Go”, e postuar në You Tube dy ditë më parë ka më shumë se 71 mijë klikime dhe vlerësohet si një prej 20 këngëve më të mira të momentit në vendet nordike./Lapsi.al/

Kthehu