• |
ide | kryesore

Fëmija sirian në bregdetin turk, fotografia që po tmerron botën

Arkiva, Planet
femija sirian(1).jpg

Po qarkullon me shpejtësi të madhe një fotografi në rrjetet sociale. Është fjala për një fëmijë sirian, i cili është gjetur I vdekur në brigjet e bregdetit turk.

Fotografia ka prekur shumë njerëz anembanë botës, ndërsa tregon edhe njëherë dramën e sirianëve dhe vendeve në konflikt, prej nga popullsia është e detyruar të largohet./Lapsi.al/


 

Kthehu