• |
ide | kryesore

Reagimi i rëndë i Bleonës kundër Iva Tiços

Arkiva, Paparazzi
bleona dhe ivaaaa.JPG

Ka bërë një reagim pa fre këngëtarja Bleona Qerreti kundër gazetares Iva Tiço pas debatit të tyre në emisionin Opinion. Mesa duket Bleona ka mbledhur mjaft inate me disa nga njerëzit e ekranit dhe tashmë ka gjetur rastin të përballet me ta. Pas sherrit në Opinion ku Bleonau hakërrye: "Ti Iva nuk e pëlqeve fustanin tim. E pres atë reagim nga injorantët, jo nga ty. Çfarë lidhje ke ti me modën njëherë që të komentosh veshjen time. Apo tani që dola unë në Vevo, fillove të thuash fjalë të mira." – ngriti zërin Bleona, ndërsa gazetarja i hapi rrugë. Sot Tiço ka bërë një reagim në një prej portaleve me shprehjen “Lëre mallin bëj paletër (një këngë e vjetër e Ermal Mamaqit dhe Dr Florit) që shqiptaret te mos merren me bythet e tua. Dhe pranoje moshen se nuk ka gje te jesh 37 vjeç megjithese je vone per ne Amerike". Ka qene i forte reagimi i Bleonës ne rrjetet sociale per kete batute. Me poshte reagimi i plote i saj

“E dashur #Kurva #Xitele Iva Tico!


E pane te gjthe mbreme qe nuk kishe guxim jo te me ktheje pergjigje po as te me shikoje drejt ne sy!!!

Por meqe jeta nuk eshte treguar dhe aq "bujare me ty" dhe ti "po vdes" te kesh pak vemendje nga fama ime, e vetmja zgjidhje per mua, eshte qe te ulem per 5 minuta ne nivelin tend qe te te sqaroj e degjeneroj publikisht per cdo pike te " reagimit tend eskluziv " ne neësbomb!

1 "Lere Mallin bej palester " te grantoj me jeten time qe ASNJEHERE ne jeten time nuk kam bere asnje lloj droge!

2 "Menderen" time asnjeri me dy sy ne balle nuk e #shan – po ti dhe #ArjanÇani ma #Çan!!!

3 Te garantoj qe menderja ime eshte 100% me e bukur se sa e jotja dhe defintivisht 1000% me e bukur se sa e #Çanit ! Po ti nuk ke faj ne kete pike sepse "bytha" per ty ka qene nje pike e rendesishme e karrieres tende (nese do ta quajme qe ke nje te tille) sepse nuk ke lene burre te #martuar #PA #FJETUR #ME #TE qe te mbash vendin e punes!

Kete e di cdo njeri qe te njef nga afer, jo vetem une , keshtu qe nese emrat I ke harruar, do jem shume e lumtur te ti kujtoj se kur arrike moshen 37VJEC" (GJITHMONË SIPAS TEJE) paske nje memorje te jashtezakoneshme!!!

Me matematiken paske qene cope cope ne shkolle, sepse ngado qe ta kthesh nuk te del llogaria:" Bleona eshte moshe me mua" the ne emisionin e nentorit ne opinion"

Kam te paten 10 deshmitare , te ftuarit e emisionit te djeshem,dhe kameramanet, qe ishin aty mbas emisionit kur une te pyeta : "Kur ke lindur ti Iva" dhe pergjigjja jote ishte : 1976! Une NUK KAM LINDUR NE 1976 dhe nje gje eshte super e sakte dhe e sigurte:

UNE NUK JAM 37 vjec !!!!!

Nderkohe qe ti je 39 !!!!

Po kjo nuk eshte fare me rendesi sepse une do behem 37 47 57 dhe 67 dhe prape do jem Bleona e do vazhdoj te kendoj , ndersa ti do vazhdosh te hedhesh balte mbi suksesin dhe sakrficen time,dhe te cdo kujt tjeter qe te del perpara, ne menyre qe te justifikosh deshtimin tend ne jete , dhe te ngushellosh veten kur te shikohesh ne pasqyre !

Gazetaret ne te gjithe boten flasin me fakte, nderkohe qe ti flet me thashetheme sepse ti ka errur syte deshperimi!!!

Cfare gazetare je ti qe me kerkon mua te injoroj fansat dhe cfare shkruajne portalet ne shqiperi ne te njejten kohe qe cdo artist I mirefillte ne bote jeton per fansat e tij!!!

Dhe sigurisht duke qene qe ty te kemi tani "Opininiste" ti sigurisht jep opinionin tend dhe verdiktin tend per cdo teme :

Duke filluar nga MUZIKA E MODA E DERI TEK SEMUNDJET E STOMAKUT DHE MAJASELLI!!!

Me ler te te edukoj keto 5 minuta qe po lexon kete mesazh: Nje shprehje amerikane thote :

"YOUR OPINION IS LIKE AN ASSHOLE- EVERYONE HAS ONE " SO KEEP IT TO YOURSELF !!!!

Ato qe ti nxjerr nga goja per mua jane REALITETI YT JO I IMI!

Por sic thashe me lart matematika jote le per te deshiruar dhe llogarite ne jete i ke bere GABIM!!!

Ke fjetur me cdo burre te martuar qe te ka dale perpara kur ke qene e re , dhe tani je shnderruar ne nje #XITELE #NEGATIVE qe nuk e ze njeri me dore!!!!

Nuk eshte faji im, apo I fustanit tim, qe nuk ta var me njeri se kane dale goca me te reja se ty per "FASTFOOD" !!!!

Ne Ekuacionin e jetes ke bere gabime qe ne fillim dhe tani je nje nje labirinith pa rrugedalje! Meqe nuk jam e sigurte a e kupton fjalen "Ekuacion", po te them nja dy fjale popullore shqiptare qe dhe mund ti kesh degjuar:

1 KUR JE I DHJ… RRIJI M… SIPER QE MOS MBAJE ERE!!

2 MOS U KRUAJ ME GJETHE FIKU!!

Kjo puna e "gjethes se fikut" do varet perfundimisht nga qenderimi jot mbas kesaj pergjigje!!

Duke qene qe tani une kam nje skuader me njerez qe merren me punet e mia, keto dite qe jam ne Shqipëri, kam gjithe kohen me dospozicion te merren me ty dhe #CANIN

#JUST #TRY #ME !!!

Dhe shoqja ime e dashur @Bashaanila ne keto momente qe thote:

OH C'U KENAQEM!!!#ohcukenaqem

Çfarë ndodhi në Opinion?

E ftuar në emisionin Opinion për të rrëfyer eksperiencën e saj amerikane, këngëtarja shqiptare i është kundërvënë Iva Tiços në panel, për ato që gazetarja pati thënë në nëntor kur Bleona doli me fustanin e rrjetës në AMA. "Ti Iva nuk e pëlqeve fustanin tim. E pres atë reagim nga injorantët, jo nga ty. Cfarë lidhje ke ti me modën njëherë që të komentosh veshjen time. Apo tani që dola unë në Vevo, fillove të thuash fjalë të mira." – ngriti zërin Bleona, ndërsa gazetarja i hapi rrugë. Revoltën e shprehu dhe për gazetarin e Zonë e Lirë duke thënë, "Arian Çani është një copë idjoti.". Vetëm sepse ai ka shpikur dy vargje që sipas Bleonës, e shan: "O Bleona, o Bleona i ke b*thët si vagona".

Kthehu