• |
ide | kryesore

Transformimi i “Kevin” nga koha te “I vetëm në shtëpi” (foto/video)

Arkiva, Paparazzi
home-alone-482364.jpg

35-vjeçari Macaulay Culkin duket se po përpiqet të gjejë rrugën e duhur pas vitesh të tëra të trazuara që nga fëmijëria e tij brilante. Pas filmit “kult” “I vetëm në shtëpi” ai përjetoi kohë të vështira fillimisht me famën, më pas me divorcin e prindërve më pas me miqësinë me Michael Jackson dhe më pas me drogën. Në një video të postuar në YouTube ai luan pikërisht Kevinin e rritur që tashmë është bërë kriminel. Ai nuk pranon tu përgjigjet telefonatave të mamasë ndërsa thotë se jashtë nuk “është një i ftohtë i akullt, por një kohë e dh**rë Krishtlindjesh.

home alone star culkin on stage


“Kur e gjithë familja jote shkon për pushime dhe harrojnë në shtëpi djalin e tyre 8 vjeçar. Të vetëm në shtëpi. Për një javë.” Në videon, pjesë e disa serive të quajtura “Dryvrs”, Macauley shton: “Mu desh shkatërroja të gjithë shtëpinëpër ta mbrojtur nga du hajdutë psikopatë.”

“I vetëm në shtëpi” u publikua në vitin 1990 dhe fitoi 313 million dollarë. I njëjti kast aktorësh mori rolet e tyre në “I vetëm në shtëpi 2, I humbur në Nju Jork” në vitin 1992.

Culkin u bë një “yll” në filmin e Richie Rich dhe më pas u shfaq edhe në këngën e Michael Jackson “Black or Ëhite” ndërsa i zhduk nga ekrani në moshën 14-vjeçare./lapsi.al/

Culkin with Michael jackson

 

Kthehu