• |
ide | kryesore

Shqiptarja Linda Halimi mahnit Jennifer Lopez (video)

Arkiva, Paparazzi
Lindita Halimi.jpg

Lindita Halimi, shqiptarja e lindur në Kosovë dhe që jeton në SHBA, ka mahnitur jurinë e “American Idol” me zërin e saj në interpretimin e parë të këtij spektakli. Ajo interpretoi me një zë potent këngën “This is a Man’s ëorld”, duke tëhequr vëmendjen e këngëtares Jennifer Lopez, pjesë e jurisë dhe të dy anëtarëve  Harry Connick e Keith Urban. Lindita Halimi është rritur në Kosovë dhe ka emigruar në SHBA bashkë me familjen. Ajo është trajnere në një palestër, por thotë se e ka pasion këngën. Me zërin që ka, dëshira për t’u bërë këngëtare e njohur është më pranë se kurrë. Juria e “American Idol” e vlerësoi, duke shpresuar në të tjera performanca të tilla gjatë spektaklit, një prej më të ndjekurve në SHBA. /Lapsi.al 

 


Këngëtarja Linda Halimi në “American Idol” e gjykuar nga Jennifer Lopez

Posted by Estrada Shqiptare on Wednesday, January 6, 2016

 

Kthehu