• |
ide | kryesore

Çani hedh dyshime mbi marrëdhënien ekstra të Erion Veliajt me ambasadorin holandez

Arkiva, Paparazzi
image.jpeg

Drejtuesi i Zonë e Lirë pati mbrëmjen e së premtes një shpërthim të papërmbajtshëm kundër kryebashkiakut të Tiranës. Ndryshe nga normalisht kur Arian Çani e quan Erion Veliajn me emrin Vilajet Qyrku, këtë rradhë mllefi kaloi çdo kufi.

Krahas monologut që bëri xhiron e mediave sociale ku gazetari e quante kryebashkiakun; mortje, vemje, etj, në përfundim të intervistës me aktivistin mjedisor Sazan Guri, ishte Kastriot Myftaraj që propozoi idenë e një proteste në parkun “Rinia” kundër parkingjeve mjedisore ku në mënyrë simbolike të vendosej një pllakatë ku shkruhet “Aushvic”. Kjo sipas Myftarajt do ta barazonte protestën me ato protestat e dikurshme të Mjaftit ku veçanërisht ambasada hollandeze dhe ambasadori shfaqte interes të papërshkrueshëm.


“Normale… kanë pasur dhe marrëdhenie…epo… ekstraprofesionale” komentoi Arian Çani, duke lënë një pikëpyetje të madhe se çfarë raporti përtej punës, ka patur mes ish-diplomatit dhe kryetarit aktual të bashkisë.

Kthehu