• |
ide | kryesore

Foto Hit/T’i japësh gji fëmijës duke brohoritur Bernie Sandersin

Arkiva, Planet
bernie.png

Fotoja e një nëne është bërë një hit i papritur në fushatën e Bernie Sanders, pasi një foto e saj teksa ushqen fëmijën me gji ka ndezur debate në internet. Vajza e quajtur, Elle Bradford nga Ohio, kishte marr me vete vajzën e saj 6 muajshe, Harper, gjatë fushatës në Kleveland.


Teksa e bija dëshironte të pinte gji, Elle nuk nguroi ta ushqente atë në publik.


“Në qoftë se unë nuk e ushqeja me gji në ato momente, ajo do të bërtiste e qante”,­ ka thënë Elle.

Ajo e ushqeu të voglën e saj me gji, teksa nuk dëshironte të humbte asnjë moment të fushatës. Momenti u kap nga gazetarët e paparacët dhe shumë shpejt u publikua në rrjetet sociale, duke u bërë hit./BW/

 

bernie1

 

bernie2

bernie

Kthehu