• |
ide | kryesore

Polici që i ka shpëtuar “reformës” së Tahirit

Arkiva, Pikante
polic-1.jpg

Ministri i Brendshëm Saimir Tahiri tha të enjten në studion e emisionit “Opinion” se kishte ndërmarrë reforma të thella në policinë e shtetit.


Tahiri u shpreh se kur morri detyrën gjeti një “polici të paaftë, të korruptuar dhe të mbushur me obezë dhe barkderra”.


Por gazetarja e Birn, Ivana Dervishi ka postuar këtë foto e cila u bë menjëherë “hit” në rrjetet sociale.

Mesa duket paska edhe nga ata që i kanë shpëtuar “reformave” të Tahirit. /lapsi.al/      

Kthehu