• |
ide | kryesore

VIDEO+18/ Skandal seksual në një shkollë të Gjermanisë

Arkiva, Syri i Lapsit
1-257.jpg

Nxënësit e një shkolle të mesme në Mynih të Gjermanisë kanë zgjedhur të festojnë diplomimin me striptizëm. Për këtë festë ata kanë ftuar një striptiste të njohur, e cila quhet Jarly, e cila është kthyer në një yll të YouTube ku jep këshilla për seksin. Mediat gjermane e cilësojnë këtë si skandal. Skandali qëndron në fakti se gjitha kjo festë me rastin e diplomimit është bërë me lejen e mësuesve. Nxënësit u thanë mësuesve se kishin paguar dikë për të dhënë leksion mbi të drejtat e barabarta. Ndërkohë në videon e regjistruar gjatë këtij “leksioni” shihet diçka krejt e kundërt. Kjo video e publikuar nga mediat është regjistruar përmes dritares dhe është kthyer në një hit në internet. Tradicionalisht nxënësit në Gjermani lejohen të që organizojnë festë me rastin e diplomimit.Kthehu