• |
ide | kryesore

Media franceze: Cana dhe Aliji mes 20 lojtarëve më seksi të Europianit

Arkiva, Paparazzi
aaaa.jpg

Muaji i evropianit ka nisur dhe është pothuajse e pamundur mos të shohësh diçka që ka të bëjë me të. Gola, ndeshje, diskutime, foto futbollistësh. Dhe, të thuash të drejtën, jo gjithmonë këto pamje janë të pakëndshme, edhe nëse nuk do t’ia dish për futbollin sepse mjaft futbollistë janë njëkohësisht edhe meshkuj tërheqës. Cosmopolitan.fr duke theksuar këtë faktor ka bërë renditjen e saj e 20 meshkujve më tërheqës dhe mes tyre ka edhe dy futbollistë të Kombëtares Shqiptare.


Antoine Griezmann, sulmues i Frances

Oliver Giroud, sulmues i Francës

Ashley Williams, Mbrojtes i Uellsit

Anthony Martial, Sulmues i Frances

Alvaro Morata, Sulmues i Spanjes

Cristiano Ronaldo, Sulmues i Portugalisë

Eden Hazard, mesfushor i Belgjikes

Gareth Bale, Sulmues i Uellsit

Lukas Podolski, Sulmues i Gjermanisë

Gerard Piqué, Mbrojtës i Spanjës

Iker Casillas, Portier i Spanjës

Paul Pogba, Mesfushor i Francës

Mats Hummels, Mbrojtës i Gjermanisë

Marcus Rashfold, Sulmues i Anglisë

Blaise Matuidi, Mesfushor i Francës

Andrej Kramaric, Sulmues i Kroacisë

Naser Aliji, Mbrojtës i Shqipërisë

Lorik Cana, Mbrojtës i Shqipërisë

Antonio Candreva (majtas), Mbrojtës i Iltalisë

Fabian Shcaer (djathtas)

 

Kthehu