• |
ide | kryesore

Çerekfinalet/ Këto do të jenë sfidat e forta të fundjavës

I pakategorizuar
eu.jpg

Euro 2016 do të ketë dy ditë pushim dhe do të kthehet ditën e shtunë me ndeshjet e 1/8 së finale.


Të shtunën do të zhvillohen 3 ndeshje, ku më interesantja pritet te jetë ajo ndërmjet Kroacisë-Portugalisë (ora 21) dhe Zvicrës së shqiptarëve dhe Polonisë (ora 15).


Ndeshje më pak interesante pritet të jetë ajo ndërmjet Uellsit dhe Irlandës Veriore (ora 1800). 

Pas tre ndeshjeve të shtunën, edhe tre ndeshje do të zhvillohen të dielënTë dielën ndeshjet do të jenë më pak interesante, ku favoritet do të luajnë kundër skuadrave më të vogla.

Francë Irlande (ora 1500)

Gjermani Sllovaki (ora 1800)

Hungari- Belgjikë (ora 21)

Të hënën do të zhvillohen dy ndeshjet e fundit të 1/8 së finales së Euro 2016.

Pikërisht të hënën pritet të zhvillohet edhe ndeshja më interesante, ku kampioni aktual Spanja do të luaj kundër nen kampionit Italisë,(ora1800) ndërsa Anglia do të luaj me Islandën (ora2100).

Pas përfundimit të këtyre ndeshjeve do të kemi edhe 8 çerekfinalistet e Euro 2016. 

Kthehu