• |
ide | kryesore

Clettenburg caktohet gjyqtar i finales së Euro 2016

I pakategorizuar
clettenburg-780x439.png
Anglezi do të bëhet vetëm gjyqtari i dytë që merr përgjegjësinë vendimtare në finalen e Ligës së Kampionëve dhe Kupës Evropiane në një sezon
 
Shtëpia më e madhe e sportit, UEFA ka bërë të ditur se Mark Clattenburg do të arbitroj finalen e madhe të Euro 2016, në mes Francës dhe Portugalisë të dielën.
 
Anglezi, një gjyqtar i rregullt i Ligës Premier, do të bëhet njeriu i dytë pas portugezit, Pedro Proença, i cili në vitin 2012 arbitroi dy finale në të njëjtin sezon.
 
Clattenburg gjithashtu u ngarkua me gjykimin e finales së FA Cup në mes Manchester United dhe Crystal Palace këtë sezon.


Kthehu