• |
ide | kryesore

Vëllai vret motrën për selfiet në Instagram (FOTO)

Arkiva, Paparazzi
nintchdbpict000252767865.jpg

Një pakistanez vrau motrën e tij 26-vjeçare për fotot që ajpo postonte në Instagram. Modelja Qandeel Baloch njihej si “Kim Kardashiani e Pakistanit”. Autori tha se e kishte bërë këtë akt “nga e drejta për të vrarë”. Vajza u tha 758 mijë ndjekësve të saj në Facebook pak ditë para ngjarjes se “Si grua, ne duhet të ngrihemi për veten tonë. Si gra duhet të ngrihemi për njëra- tjetrën”. Muhammad Waseem e pranoi vrasjen dhe tha se nuk kishte asnjë keqardhje për atë që kishte bërë. 

NINTCHDBPICT000252767863 NINTCHDBPICT000252751428 NINTCHDBPICT000252751431 NINTCHDBPICT000252751425 NINTCHDBPICT000252767867 NINTCHDBPICT000252767868 Model Qandeel Baloch killed in Muzaffarabad Pakistani relatives and residents carry A selfie from the Facebook page of social media celebrity Qandeel Baloch, who was strangled in what appeared to be an "honour killing," in Multan
 
Kthehu