• |
ide | kryesore

Dy goditje të mëdha të Inter brenda ditës (FOTO)

I pakategorizuar
interr.jpg

Gabigol është në Milano. Sulmuesi kishte marrë një avion nga San Paolo në 3.30 të natës me drejtim në Malpensa. Sapo ka fituar Medaljen e Artë në Olimpiadë me Brazilin, ai vjen të nënshkruajë një kontratë me Inter. Shumë tifozë kishin dalë për ta pritur në aeroport. Santos ra dakord të jepte sulmuesin për 25 milion euro të caktuara në kontratë.  Por braziliani nuk është e vetmja goditje e Inter. Nga Portugalia është nisur drejt Italisë edhe Joao Mario. Transferimi i tij ka kushtuar rreth 45 milion euro. Të dyja blerjet e kësaj të prmetje shkojnë rreth 70 milion euro. Kjo është goditja e radhës pas dyshes Banega dhe Candreva. Kjo fushatë është hapur nga grupi kinez Suning për të formuar një Inter për Champions League. /lapsi.al/

Rezultate imazhesh për Joao Mario
Kthehu