• |
ide | kryesore

VIDEO/ Një gol i çmendur me stilin akrep shënohet në Ukrainë

I pakategorizuar
hqdefault.jpg

“Akrepi” i Dmytro Ulyanov është konsideruar që në këtë moment si goli më i bukur i vitit. E ka realizuar mbrojtësi i skuadrës së Avanhard Kramatorsk e kategorisë së dytë në kampionatin ukrainas. Bëhet fjalë për një akrobaci që do të çmendte Zlatan Ibrahimovic dhe Higuita. Ai ka kërcyer dhe e ka goditur topin me thembër duke e çuar në rrjetë. Fallë edhe mbrojtjes së Ulyanov, Avanhard Kramatorsk fitoi ndaj FC Ternopil 2-0. /lapsi.al/Kthehu