• |
ide | kryesore

“Brangelina”/ Çdo bëhet me 6 fëmijët pas ndarjes së çiftit të famshëm?

Arkiva, Paparazzi
angelina femije.jpg

Ata ishin një nga dyshet më të fmashme të planetit. Prej dhjetë vitesh çifti që njiheshin me të njëjtin emër “Brangelina” zaptonin kopertinat e revistave People. Publiku njihej deri në detaje me ço mitësi te jetës së tyre. Me fillimet e një historie dashurie në sfondin e tradhëtive, me dasmën, blerjen e një prone të çmendur në jug të Francës, angazhimin humanitar, karrierën kinematografike dhe me fëmijët e tyre biologjikë apo të adoptuar. Por histora tani ka marrë fund me kërkesën e Angelina Jolie për divorc raporton Lapsi.al.

Aktori i famshëm Bread Pitt është shprehur i befasuar rreth kërkesës së Jolie për tu ndarë.


Një numër i pazakontë mediash peoople po informojnë se Bread Pitt është i ‘zemëruar’ me Angelina Jolie për kërkesënn e saj për shkurorëzim. Ai thotë se ky hap i ndërmarë nga tashmë ish gruaja e tij mund të vërë fëmijët e tyre në rrezik.

Burime të afërta me Pitt kanë theksuar se aktori është i zemëruar me Jolie edhe për akuzat të saj për abuzimit me drogën. Pitt i ka thënë Jolie-s se ajo e ‘lëshoi në ferr”, për shkak se e gjithë familja është bërë shënjestër për paparacët.

Lapsi.al ka mësuar se në kërkesën e saj për divorc, Jolie e quan aktorin Pitt si një baba të rrezikshëm për fëmijët e tyre. Aktorja ka paraqitur dokumentat e divorcit të të hënën duke cituar dallime të papajtueshme si arsye për të ndarë, dhe kërkoi kujdestarinë e gjashtë fëmijët e çiftit.

At janë bashkë që nga viti 2004, ndërsa zyrtarisht ata janë martuar dy vite më parë.
Ky është divorci i tretë për Jolie, e cila më parë martuar më parë me aktorët Johnny Lee Miller dhe Billy Bob Thornton.

2

Po pyetja që ngrejnë sot shumica e mediave që lapsi.al ka lexuar është : Çfarë do të ndodhë tani me tre fëmijët e adoptuar nga Angelina Jolie e Brad Pitt? Në mars 2002, Angelina Jolie, atëhere e martuar me Billy Bob Thornton, adoptoi Maddox, një kamboxhian të vogël një vjeçar. Disa muaj më pas çifti u nda dhe Angelina fitoi të drejtën ekskluzive të mbajtjes Maddox.

Në 2004, Brad dhe Angelina u takuan në xhirimet Mr & Mrs Smith. Ky qe fillimi i një idili që zgjati 10 vjet dhe për gjatë të cilit ata vazhduan të adoptojnë fëmijë. Disa muaj pas lidhjes çifti udhëtoi në Etiopi dhe Angelina u bë mamaja Zahara Marley. Në 2006, Brad Pitt adoptoi zyrtarisht Maddox et Zahara, që filluan të mbajnë mbiemrin Jolie-Pitt.

Më në fund në 2007, pasi ata kënë lindur fëmijën e tyre të parë biologjik, Angelina e Brad bëhen edhe prindër të Pax Thien, një vietnamez 3 vjeçar. Por meqënëse ligjet e vietnamit nuk lejojnë adoptimin e fëmijëve nga një çift i pa martuar, Angelina bëhet mamaja beqare e e djalit të vogël. Letrat e adoptimit shënojnë emrin "Pax Thien Jolie". Me të mbërritur në SHBA aktoria fillon betejën për ti shtuar edhe mbiemrin e Brad djalit të vogël dhe në vitin 2008, avant que l'actrice ne lance des démarches de retour aux Etats-Unis pour faire ajouter le nom de "Pitt". En 2008, Pax Thien bëhet edhe zyrtarisht anëtar i tribusë Jolie-Pitt.

 

3

Prej këtij momenti asgjë nuk i diferencon fëmijët e adoptuar të çiftit nga ata biologjikë Shiloh, Vivienne Marcelinne dhe Knox Leon. Ashtu sikurse thekson portali Laëyers.com, i konsultuar nga Lapsi.al, "të drejtat e detyrimet e prindit adoptiv nuk ndryshojnë pas divorcit ». Ata mund ti mbajnë fëmijët me kohë të njëjtë ose njëri nga prindrit të marrë kujdestarinë e tyre fizike dhe tjetri të fitojë kohën e qëndrimit me ta.

Pikërisht këtë ka kërkuar dhe Jolie e cila e ka përligjur divorcin edhe me zgjedhjet edukative të fëmijëve.

Angelina ka thërritur në ndihmë Laura Ëasser, avokaten e njohur të Hollyëood për çështjen e divorceve e cila e ka përfaqësuar edhe në ndarjen nga Billy Bob Thornton. Në atë kohë asnjë informacion nuk doli lidhur me modalitetet divorcit.

Në një komunikatë të nisur për faqen Peoople, të lexuar nga Lapsi.al, Pitt ka theksuar se ai është i trishtuar nga ky lajm, por se tani më e rëndësishme është mirëqenia e fëmijëve. (Përgatiti Lapsi.al)

 

 

 • ASSOCIATED PRESS
  Angelina Jolie me vajzen e saj Zahara, e Brad Pitt, me djalin Maddox ne Bombay 2006.
 •  
   
  Jean-Paul Pelissier / Reuters
  Brad Pitt e Angelina Joliene premieren "Ocean's 13" 2007
 •  
   
  ASSOCIATED PRESS
  Angelina Jolie e Brad Pitt ne festivalin e Venecias 2007
 •  
   
  Eric Gaillard / Reuters
  Angelina Jolie e Brad Pitt ne prezantimin e "Kung Fu Panda" te Mark Osborne e John Stevenson 
 •  
   
  Toru Hanai / Reuters
  Brad Pitt e Angelina Jolie ne Tokyo, 2009 me femijet: Pax, Knox Leon, Maddox, Zahara, Vivienne Marcheline e Shiloh.
 •  
   
  ASSOCIATED PRESS
  Angelina Jolie e Brad Pitt ne premieren e "The Tourist" ne Berlin 2010
 •  
   
  Hello
  Revista HELLO! zbulon fustanin e dasmes te stampuar me vizatimet e femijeve te saj
 •  
   
  ASSOCIATED PRESS
  Brad Pitt e Angelina Jolie ne premieren e "The Tree of Life" ne festivalin e Cannes 2011
 •  
   
  Lucas Jackson / Reuters
  Brad Pitt et Angelina Jolie ne Hollywood ne 2012.
 •  
   
  ASSOCIATED PRESS
  Angelina Jolie e Brad Pitt ne Londres en 2014, ne agjensine e Kombeve te bashkuara per refugjatet
 • ASSOCIATED PRESS
  Angelina Jolie porte sa fille Zahara, et Brad Pitt, son fils Maddox à Bombay en 2006.
 •  
   
  Jean-Paul Pelissier / Reuters
  Brad Pitt et Angelina Jolie à la première mondiale d' "Ocean's 13" en 2007 au 60ème festival de Cannes
 •  
   
  ASSOCIATED PRESS
  Angelina Jolie et Brad Pitt au festival de Venise en 2007
 •  
   
  Eric Gaillard / Reuters
  Angelina Jolie et Brad Pitt présents pour la projection de "Kung Fu Panda" de Mark Osborne et John Stevenson au 61ème festival de Cannes en 2008
 •  
   
  Toru Hanai / Reuters
  Brad Pitt et Angelina Jolie arrive à Tokyo en 2009 avec leurs enfants: Pax, Knox Leon (porté par Brad Pitt), Maddox, Zahara, Vivienne Marcheline (portée par Angelina Jolie) et Shiloh.
 •  
   
  ASSOCIATED PRESS
  Angelina Jolie et Brad Pitt pour la projection de "The Tourist" à Berlin en 2010
 •  
   
  Hello
  HELLO! magazine dévoile la robe de mariée d'Angelina Jolie en 2014. Dessus sont dispatchés de nombreux dessins de ses enfants.
 •  
   
  ASSOCIATED PRESS
  Brad Pitt et Angelina Jolie présents pour la projection de "The Tree of Life" au festival de Cannes en 2011
 •  
   
  Lucas Jackson / Reuters
  Brad Pitt et Angelina Jolie à Hollywood en 2012.
 •  
   
  ASSOCIATED PRESS
  Angelina Jolie et Brad Pitt à Londres en 2014, au siège de L'Agence des Nations Unies pour les réfugiés.

Lire aussi :

Kthehu