• |
ide | kryesore

UEFA zbulon logon e kampionatit evropian të 2020

Arkiva, Sport
uefa-780x439.jpg
Është zbuluar logoja e Kampionatit Evropian 2020, i cili si asnjëherë më parë do të mbahet në 13 qytete të ndryshme të Evropës.
 
Këtë gjë e ka bërë të ditur presidenti i Federatës Evropiane të Futbollit, i cili ka zbuluar logon në kryeqytetin britanik të Londrës.
 
“Jam i lumtur që jemi në Angli, ku lindi kjo lojë, vendi që i dha botës futbollit. UEFA dëshiron një Kampionati 2020, në të cilin do të bëhet një festë e vërtetë e lojës sonë”, ka deklaruar Aleksander Ceferin, president i UEFA-s.
 
Pikërisht, Londra dhe stadium i Wembleyt, është zgjedhur mirëpritur i gjysmëfinaleve dhe finales.


Kthehu