• |
ide | kryesore

Ligji i plehrave, artistët i bëjnë këngë Edi Ramës: Hiqi ti plehrat, boll të kemi ty (VIDEO)

Arkiva, Syri i Lapsit
fsdgdsg.JPG
Julian Deda ka postuar në profilin e tij në Facebook një video të aktorëve të "2XL", ku ata filmohen duke kënduar një këngë kushtuar Ramës.
Kënga sa satirike edhe komike, temë kryesore ka plehrat. Aktorët nëpërmjet kësaj kënge i kërkojnë kryeministrit t'i heqë plehrat dhe të mos ketë frikë.
 
"Hiqi ti plehrat, hiqi ti plehrat, mos ki frikë. Hiqi ti plehrat, hiqi ti plehrat, boll të kemi ty", janë disa nga vargjet e kësaj kënge kushtuar kryeministrit.