• |
ide | kryesore

Transformimi i Briseida Shehaj, para dhe pas tatimeve

Arkiva, Paparazzi
brisiiii.jpg

Emri i saj u shndërrua papritur në makthin e bizneseve. Të paktë janë ata që mund ta kujtojnë ish-modelen, por aq më pak ata që mund t’ua priste mendja se një punonjese banke do mund të bëhej njeriu më i rëndësishëm i Tatimeve.


Briseida Shehaj në rininë e saj ishte një vajzë simpatike dhe e hedhur që mund të aspironte edhe botën e spektaklit. Një nga paraqitjet e saj të para në publik ka qenë në skenën e festivalit të shkollave të mesme, ‘RinFest’.

Por, ish drejtoresha e Tatimeve tashmë në postin e zv. Ministres së Ekonomisë ka patur pasion edhe fotot artistike.

Fama e Briseida Shehajt nisi të rritej menjëherë pas një konference për shtyp, ky zyrtarja e lartë shfaqi edhe anën e ashpër të portretit të saj të ëmbël.  

 

Kthehu