• |
ide | kryesore

Adolfo Sormani thuajse i shkarkuar, rikthehet “Bobi” të Partizani

Arkiva, Sport
Sormani-me-goje-hapur-770x470.jpg

Trajneri Adolfo Sormani ka munguar në seancën e djeshme stërvitore, dhe nga e klubit është justifikuar se mungon për arsye shëndetësore.


Situata me Sormanin nuk është shumë e mirë, dhe sot pritet të mbërrijë në Shqipëri presidenti Demi, dhe të qartësohet situata pas debatit të së premtes me Dalipin dhe Mazrekajn.Sipas “Panorama Sport” tekniku italian është thuajse i larguar, por kontrata e tij është pengesa e vetme, pasi nëse prishet nga Partizani, do të bënte një dëm të madh financiar.

Mediat shkruajnë se në krye të skuadrës mund të rikthehet sërish Sulejman Starova.