• |
ide | kryesore

Si e hoqi nga puna Erion Veliaj, rrëfimi i gazetares që investigoi vdekjen e Arditit në Sharrë (VIDEO)

I pakategorizuar
09.JPG

Emisioni “Publicus” i censuruar në Vizion Plus nga kryebashkiaku i Tiranës, Erion Veliaj, sepse hidhte dritë mbi vdekjen e 17-vjeçarit Ardit Gjoklaj në Landfillin e Sharrës dhe shfrytëzimin e fëmijëve e puntëtorëve të tjerë, zbardh për herë të parë edhe rrëfimin e gazetares Alida Tota.


Kjo e fundit u pushua nga puna në televizionin A1 News pasi nisi investigimin e ngjarjes së rëndë në landfill. Tota tregon me detaje çfarë ndodhi ato ditë gushti në redaksinë ku ajo punonte prej vitesh.


Çfarë i tha drejtori i televizionit për investigimin që kishte nisur dhe si u pushua nga puna, sërish me ndërhyrjen në televizion të kryebashkiakut të Tiranës, Erion Veliaj.

Shihni në videon më poshtë rrëfimin e saj.

/LAPSI.AL/

 

Kthehu