• |
ide | kryesore

Xhaka dhe Mustafi titullar ndaj Swanseas

Arkiva, Sport
mesut-ozil-granit-xhaka-shkodran-mustafi-780x439.jpg
Arsenali do të tentoi të vazhdoi me fitore në përballje me Swansean.
 
Skuadra e Arsene Wenger ndeshjen e fundit e fitoi me vështirësi ndaj Burnley në udhëtim.
 
Në këtë ndeshje dy futbollistët shqiptarë Shkodran Mustafi dhe Granit Xhaka do të luajnë nga minuta e parë.
 
Arsenal: Cech, Bellerin, Mustafi, Koscielny, Monreal, Cazorla, Xhaka, Walcott, Ozil, Iwobi, Alexis.
 
Swansea: Fabianski, Naughton, Fernandez, Amat, Taylor, Cork, Britton, Fer, Barrow, Sigurdsson, Routledge