• |
ide | kryesore

Shikoni golat/ Llullaku dopietë në Rumani dhe festë me shqiponjë (VIDEO)

Arkiva, Sport
kkgkgkg.JPG

Shqiptari Azdren Llullaku është i pandalshëm këtë sezon në kampionatin rumun me skuadrën e tij Gaz Metan. Ai kryeson renditjen e golashënuesve më të mirë pas javës së 13-të me 10 gola. 2 gola të tjerë i ka shënuar këtë të shtunë në përballjen me Universitatea Kraiova, një skuadër që lufton për titullin kampion. Takimi përfundoi në barazim 2-2., ai çoi në 10 numrin e golave të shënuar në këtë sezon, i cili është padyshim më i miri i karrierës së tij, që nga momenti kur ka zbarkuar në Rumani. Rekordi i mëparshëm i Llullakut ishte 8 gola në kampionat, i realizuar në edicionin 2014-2015, pas 30 ndeshjesh të luajtura.