• |
ide | kryesore

VIDEO/ Abrashi shënon golin e parë në Bundesligë dhe feston si i çmendur

Arkiva, Sport
sdfffff.JPG

Amir Abrashi jo vetëm ka arritur që të hedhë pas krahëve problemet fizike që e kishin shoqëruar gjatë javëve të kaluara, por është bërë edhe protagonist i drejtpërdrejtë i suksesit të skuadrës së skuadrës së tij Fraiburgut në ndeshjen e javës së 9 të Bundesligës të luajtur këtë të shtunë. Ndaj Verder Bremen ai realizoi golin e tij të parë në Bundesliga në fitoren 3-1.  


Mesfushori përjetuar një dëmtim në kokë dhe një në kavilje gjatë muajit të fundit dhe dukej shumë pa fat. Lojtari u shfaq përsëri mes titullarëve në radhët e Fraiburgut, duke zhvilluar një ndeshje shumë të mirë të kurorëzuar me golin e rezultatit përfundimtar për ekipin e tij në minutën e 75-të të sfidës. Abrashi sezonin e kaluar realizoi 3 gola në Bundesligën 2.


Kthehu