• |
ide | kryesore

FOTO/ Zbulohet kush është tifozja 18-vjeçare e Partizanit që mbeti pa ndjenja në fushë

Arkiva, Sport
d-6_1477859738-6062611.jpg

Ndeshja mes Partizanit dhe Skënderbeut e luajtur në “Elbasan Arena” degjeneroi në dhunë pasi Vangjeli i Skënderbeut u dëmtua. Menjëherë pas kësaj, tifozët u revoltuan dhe filluan të përleshen me policët e të thyejnë stolat. Për të qetësuar ngjarjen, policia hodhi gaz lotsjellës, por si pasojë u plagos edhe një tifoze e Partizanit, e cila mbeti pa ndjenja në fushë. Ajo është tifoze e grupit “Guerrils”. Ajo është vetëm 18-vjeçe, dhe quhet Trevisa Tusha.  

Kthehu