• |
ide | kryesore

France Football zbulon aksidentalisht fituesin e ‘Topit të Artë’

Arkiva, Sport
messi-1-1-780x439.jpg
“France Football” në mënyrë aksidentale ka bërë të ditur fituesin e ‘Topit të Artë’.
 
“Diario Gol” raporton se magazina e njohur franceze ka mbledhur votat e gazetarëve dhe nga brenda ka dalë informacioni se Lionel Messi do të shpallet futbollisti më i mirë i vitit në botë.
 
Cristiano Ronaldo realizoi 51 gola në të gjitha garat për Real Madridin duke fituar Ligën e Kampionëve dhe “Euro 2016” me Portugalinë, por as kjo nuk i ka mjaftuar.
 
Mbetet të shihet deri në ditën kur do të zbulohet çmimi se shkrimet e këtij mediumi a janë të vërteta.
 
Messi e ka fituar pesë herë ‘Topin e Artë’, ndërsa Ronaldo tri herë.
messi-122122


Kthehu