• |
ide | kryesore

Talenti shqiptar mund të debutojë sonte me Atletico Madridin

Arkiva, Sport
atletico-23-780x439.jpg

Mesfushori i talentuar shqiptar, Keidi Bare, mund të debutojë sonte me ekipin e parë të Atletico Madridit.


Bare është tubuar nga trajneri Diego Simeone për mbrëmjen e sotme ku Atletico do të përballet në Kupën e Mbretit  me Guijuelon.


Mesufshori  që është pjesë e Kombëtares shqiptare për 19 vjeç, dhe aktualisht luan me Atleticon B, ku po kalon formë të mirë pasi në nëntë ndeshje ka shënuar edhe një gol.

Trajneri Simeone ka vendosur t’i japë atij një rast për të treguar veten edhe në ekipin e parë.

Keidi Bare nga mediat e huaja është cilësuar si njëri nga lojtarët më premtues në Evropë për moshën e tij.

bare

Kthehu