• |
ide | kryesore

Gazzeta dello Sport: Divorc mes Juves dhe Allegrit. Kush janë emrat e pasuesve?

Arkiva, Sport
allegri.jpg

Massimiliano Allegri dhe Juventus pritet të ndahen në fund të sezonit. Sipas La Gazzetta dello Sport, drejtuesit e Juventusit janë ftohur me trajnerin. Fërkimet mes Allegrit dhe udhëheqësve të kampiones të Italisë kanë nisur në Katar, ku Juventusi humbi me penallti Superkupën e Italisë kunder Milanit.


Thuhet se të dy palet nuk kanë gjetur gjuhë të përbashkët dhe pritet të ndahen në fund të sezonit. Juventus po mendon për pasardhësin e Allegrit dhe emri i fundit që po qarkullon në media është i strategut të Atletico Madridit, Diego Simeones.


Përveç Simeones thuhet se kandidat janë edhe Jurgen Klopp (Liverpool), Paulo Sousa (Fiorentina), Lonardo Jardim (Monaco), dhe Eusebio Di Francesco (Sassuolo). 

Kthehu