• |
ide | kryesore

Magjike, si të humbisni 3 kg në javë falë kësaj pije natyrale (Foto)

Arkiva, Stil
IMG_1160.JPG

Kjo recetë përveç se është e mirë në humbjen e shpejtë të peshës ,është edhe e lehtë për tu përgatitur.

Falë kësaj formule ju nuk keni pse të harxhoni para mbi produkte të panevojshme. Kini parasysh se për ta përgatitur, ju duhen ingrendiente si mjalti 100% natyral.


Përbërësit:
2 lugë kanellë 
1 lugë mjaltë
1 litër ujë

Përgatitja:
Në një tenxhere me ujë vendosni mjaltin dhe kanellën dhe lërini të zihen. Më pas filtrojeni këtë pije në një enë dhe ndajeni në dy gjysma të barabarta. 

Si përdoret:
Koha më e mirë për ta konsumuar është 30 minuta para mëngjesit me stomakun bosh, dhe 30 minuta para se të shkoni për të fjetur.Kjo pije do t’ju pastrojë organizmin dhe gjithashtu do t’ju shkrijë yndyrnat.

Këshilla të mëtejshme Tek disa persona kjo recetë ka më tepër efektshmëri nëse i shton edhe më tepër mjaltë pasi e ke zier.

Ata që e konsumojnë këtë pije për një javë pa ndryshime të tjera në dietë, do të humbasin 1,3 kg në javë. 

Sipas atyre që e kanë përdorur thonë se kanella është një shkatërrues i drejtpërdrejtë i yndyrës në bel.

Kthehu