• |
ide | kryesore

VIDEO/ Shikoni 2 golat që pësoi brenda 4 minutash Strakosha te Lazio

Arkiva, Sport
strakoshya-1.jpg

Lacio u kualifikua për në çerekfinalet e Kupës së Italisë pasi mundi Xhenoan me rezultatin 4-2. Në portë për kryeqytetasit qëndronte shqiptari Thomas Strakosha. Lazio kaloi në avantazh 2-0 me gola të Xhorxheviç dhe Hut. Anderson humbi një 11 metërsh. Xhenoa reagoi në fund të pjesës së parë duke barazuar rezultatin në 2-2 brenda 4 minutash. Lazio u tregua e aftë në të dytën duke shënuar dy herë të tjera me Milinkovic-Saviç dhe Immobile. Lazio do të ndeshet në çerekfinale me Interin.Kthehu