• |
ide | kryesore

Zyrtare/ Niang: Mirupafshim Milan!

Arkiva, Sport
C3HSUaUXcAIiCLw.jpg

Niang është zyrtarisht një sulmues i Watford. Këtë mëngjes ai kreu vizitat mjekësore në Londër dhe në mbrëmje hodhi firmën me klubin duke u bërë pjesë e tij ku do të mbajë fanelën me numrin 21. Watford drejtohet nga italiani Walter Mazzarri në pankinë. Niang është dhënë borxh nga Milani deri në fund të sezonit për 500 mijë euro. Anglezët kanë të drejtën e blerjes me 18 milion euro e fiksuar që në këtë moment. Me largimin e Niang Milani ka një vend të lirë. Në listë janë Ocampos i Genoa, por edhe Giaccherini i Napolit apo dhe Lazovic sërish nga Genoa. /lapsi.al/

Kthehu