• |
ide | kryesore

Modelja me ngjyrë rikrijon fotot e modeleve të famshme për një arsye…!(Foto)

Arkiva, Stil
8065560-4_deddeh_howard_raffael_dickreuter_kendall_jenner_calvin_klein_campaign_secretofdd-1481286033-1000-8a37a0e917-1481309887.jpg

Njihuni me Deddeh Howard, një 27-vjeçare studente e mjekësisë, modele dhe blogere që jeton në Los Anxhelos por që u lind dhe u rrit në Liberi, Afrikë Perëndimore.

Asaj gjithmonë i ka pëlqyer kultura, udhëtimet dhe moda – dhe thjeshtë nuk mund të pajtohet me mungesën e qartë të diversitetit në industrinë e modës.

Kjo është arsyeja pse Deddeh, në bashkëpunim me fotografin e saj Raffal Dickreuter, vendosën të rikrijojnë disa prej fushatave më të famshme të modës në një seri të quajtur “Pasqyra e Zezë.


Kthehu