• |
ide | kryesore

FOTO/ De Biasi bëhet “Kavalier” i Italisë

Arkiva, Sport
14199374_10154323089412110_2982329997970036943_n.jpg

Vizita e radhës e trajnerit Xhani de Biasi në Shqipëri kishte të bënte me një ftesë të Ambasadës së Italisë e cila i ka dorëz një nga titujt e nderit më të rëndësishëm të Republikës së Italisë.
“Është një titull nderi që e marr si italian që punoj jashtë vendit. Më vjen shumë mirë, sepse nuk është një titull nderi çfarëdo. Bëhet fjalë për titullin e ‘Kavalierit’ të Republikës së Italisë. Më vjen shumë mirë që, edhe pse jetoj jashtë vendit tim për arsye të profesionit, puna e bërë këtu më ka dhënë vlerësimin e duhur, jo vetëm mua, por të gjithë Shqipërisë”, – tregon vetë De Biasi për TCH ndërsa në rrjetet sociale ka postuare dhe titullin e marrë.


Image may contain: text

 

Kthehu