• |
ide | kryesore

VIDEO/ Lojtarin e Ajax e urren gjithë bota për këtë driblim

Arkiva, Sport
promo311193589.jpg

Një lojtar i Ajax ka arritur që me një driblim të fitojë urrejtjen e të gjithë tifozëve të futbollit. Joel Veltman kishte topin në këmbë kur pa një shokun e tij të shtrirë në tokë për shkak dëmtimi. Ai i kërkon kundërshtarit që ka përballë që të ndalohet loja. Kur kundërshtari ndalon, Veltman i ikën me shpejtësi dhe kroson topin në zonë. Një veprim për të ardhur keq…Kthehu