• |
ide | kryesore

VIDEO/ Messi i jep fitoren Barcelonës me një gol “in extremis”

Arkiva, Sport
mesiiii_1488131796-7857246.jpg

Barcelona ka fituar në “Visente Kalderon” supersfidën ndaj Atletiko Madrid. Goli i parë u shënua nga Barcelona në minutën e 64-t nga Rafinja. 5 minuta më pas i zakonshmi Godin me kokë arriti të barazonte shifrat. Për të zgjidhur telashet e Luis Enrikes dhe për të mbajtur Barcelonën në garën për titullin kampion mendoi Mesi. Kur mbeteshin edhe 4 minuta nga mbyllja e kohës së rregullt, “pleshti” goditi dy herë radhazi brenda derisa mposhti Oblak, për të vulosur fitoren 2-1 të skuadrës së tij.