• |
ide | kryesore

VIDEO/ Një gol i mjafton Manchester United për tu kualifikuar në Europa League

Arkiva, Sport
mataaa_1489701318-3725492.jpg

Manchester United është kualifikuar në çerekfinale të Europa League, duke eliminuar Rostovin me rezultat të përgjithshëm 2:1 
Pas barazimit 1:1 në ndeshjen e parë në Rusi, Manchester United ka dominuar në “Old Trafford”, pavarësisht se u shënua vetëm një gol, shkruan Gazeta Express.
Djajtë e Kuq fituan 1:0 në “Old Trafford” duke u kualifikuar kështu në çerekfinale të Europa League.
Golin e vetëm dhe të fitores në këtë ndeshje e shënoi mesfushori spanjoll Juan Mata në minutën e 70’të. 

 Kthehu