• |
ide | kryesore

Champions League, shorti përplas Bayern – Real dhe Juventus – Barcelona

Arkiva, Sport
Shorti.jpg

Në Nyon të Zvicrës u hodh shorti për çerekfinalet e Champions League. Shorti përplasi katër skuadrat më të forta. Bayern do të presë në shtëpi Real Madrid, ndërsa Juventus do të luajë në Torino kundër Barcelonës. Më 29 prill 2014 Real u kualifkua për herë të parë pas 12 vjetësh në finalen e Champions League pasi mundi me rezultatin e përgjithshëm të dy ndeshjeve 4 – 0 Bayern.
 Në vitin 2015 Juventus do të humbiste 1 – 3 me Barcelonën në finalen e luajtur në Olympiastadion të Berlinit. Atletico Madrid do të presë Leicester, ndërsa Borussia Dortmund luan kundër Monaco. /Lapsi.alKthehu