• |
ide | kryesore

Një jetë artiste, Shpresa Gashi tregon historitë e karrierës 45-vjeçare (Foto/Video)

Arkiva, Paparazzi
nex.jpg

Shpresa Gashi një këngëtare me 45 vite karrierë, e ftuar sot në emisionin e “Pasdites në Top Channel”, tregon një përmbledhje të jetës artistike, momentet më të veçanta sigurisht dhe miqësinë me Nexhmije Pagarushën.

E pyetur nga Jonida Shehu se sa e mirë është muzika sot, ajo shprehet si çdo gjë tjetër dhe muzika evulon.

“Patejtër muzika do evuloj nuk mund të rri me një ritem, por nga profesionistët”, ka thënë këngëtarja.

“Unë mendoj se ose ne nuk dime ose tolerojmë injorancën e cila e relativizon vlerën” ka vijuar më tej.

Ndër të tjera e pyetur se si ka qënë të mereshe me muzikë më para, Shpresa thotë se vlerat janë filtruar dhe ka patur institucione të cilat vendosnin ndërsa sot nëse njeh dhe ke pak para mund t’ja dalësh.

Diçka tjetër ka sqaruar Shpresa për herë të parë, ku është përfol se pengu I saj ka qënë që nuk këndoi për Enver Hoxhën dhe vetëm për Titon.

“Ishte një koncert humanitar, kam kënduar për Titon tre herë ndërsa për Enverin nuk më ka rastis nuk kam qënë e vetdisjshme, disa shkruajtën se më ngeli peng por jo nuk kishte pse” ka shtuar këngëtarja.

Po ashtu nuk mund të rrinte pa përmendur dhe miqësine me Nexhmije Pagarushën ku e cilëson si një nënë, mike dhe shoqe shumë të mirë.

“Është një dashuri reciproke, kemi qënë dhe jemi shumë të afërta, këshillohemi sëbashku, e kam si motër, si nënë, si mike. Shpeshherë më thotë mund të shkruaj një libër me historitë tona”, wshtw shprehur Shrpesa Gashi.

/LAPSI.AL/

Image result for shpresa gashiImage result for shpresa gashi

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kthehu