• |
ide | kryesore

Mevlan Shanaj shpërthen për “Equus”: Është e turpshme!

Arkiva, Paparazzi
fgfgfgfg_1491067294-6524969.jpg

Sipas profesorit, është e turpshme që e diela është shfaqja e fundit ndërsa kujton se këto ndërhyrje përsëriten për të disatën herë.

Reagimi i plotë i profesorit:


“Thuhet se e diela qenka shfaqka e fundit “Equus” Eshte e turpshme, qe shfaqe dinjitoze te kene jete kaq te shkurter ne Teatrin Kombetar. Ka disa vite qe riperseriten keto nderhyrje , aspak serioze per repertor te admiruar. Eshte dikush te thote kete mynxyre qe ndodh ne Teatrin Kombertar !!!! Kam pyetur kritiket Josif Papagjoni dhe Miho Gjinin per kete fenomen dhe ata ngriten duarte, sic te gjithe ne ndodhemi para ketyre ndodhive vetem shqiptare. Jam i cuditur, nje personazhi im ne nje film thote: “Te habitesh ne moshen 70 vjecare, nuk eshte gje e pakte, zoteri.”…….

Kthehu