• |
ide | kryesore

Sherr masiv në “Asllan Rusi”/ Përgjaken tifozët e Tiranës dhe Vllaznisë (VIDEO E PLOTE)

Arkiva, Sport
sdfsdfsdfdsfdssdff-665x400.jpg

Ndeshja e basketbollit mes Tiranës dhe Vllaznisë në pallatin e sportit “Asllan Rusi” në kryeqytetet është kthyer në arenë dhune mes tifozerive të dy ekipeve. Fyerjet mes palëve para Superkupës kanë degjeneruar në hedhje objektesh, fishekzjarrësh dhe më pas përplasje fizike mes tifozëve. Forcat e rendit e kanë pasur shumë të vështirë që të vendosin përsëri rendin në sallë. Pas rreth 20 minutash kaos dhe me disa të plagosur mes dy tifozerive, takimi është anuluar.