• |
ide | kryesore

VIDEO/ Çfarë goli të çuditshëm i shënoi Kosova, Shqipërisë

Arkiva, Sport
goli-780x439.jpg

Përfaqësuesja e Kosovës ka barazuar 1-1 rezultatin kundër Shqipërisë në ndeshjen e parë kualifikuese për Kupën e Botës për femra që po luhet në “Elbasan Arena”. Ishte një moment shumë ik diskutueshëm pasi topi ndodhej në duart e portieres së Shqipërisë, Marigano Zani, por Agnesa Rexha iu afrua nga prapa duke ia hequr topin nga duart me kokë dhe më pas e coi në rrjetë. Goli u cilësua si i rregullt nga gjyqtarja e takimit pavarësisht protestave të lojtarëve të Shqipërisë. Me poshte te dy golat e shenuar./lapsi.al/
 


Kthehu