• |
ide | kryesore

Formacionet zyrtare të sfidës Juventus-Barcelona

Arkiva, Sport
123_1491826698-7325994.jpg

Juventus dhe Barcelona, kanë zbardhur formacionet zyrtare të supersfidës së mbrëmjes së sotme në “Uefa Champions League”.


Masimiljano Alegri do hedhë në fushë: Buffon; Dani Alves, Bonucci, Chiellini, Alex Sandro; Khedira, Pjanic; Cuadrado, Dybala, Mandzukic; Higuain. Formacioni i zgjedhur nga italiani është 4-2-3-1.


Luis Enrike për Barcelonën i përgjigjet me: Ter Stegen (GK), Pique, Rakitić, Iniesta, Luis Suárez, Messi, Neymar, Mascherano, Sergi Roberto, Umtiti, Mathieu.

Kujtojmë që kjo është ndeshja e parë e fazës çerekfinale të ligës më prestigjoze në kontinentin e vjetër. Javën e ardhshme sfida e kthimit luhet në “Camp Nou”.

Kthehu