• |
ide | kryesore

(VIDEO) Rrezja e shpërthimit të superbombës së SHBA-së në tunelet e ISIS

Arkiva, Planet
video-1.jpg

Pentagoni zbuloi videon që tregon shpërthimin e superbombës që SHBA hodhi në një prej zonave të ISIS në Afganistan.

Shpërthimi i MOAB (Mother of  all bombs – Nëna e të gjitha bombave), dallohet qartë në pamjet bardhë-e-zi. Kjo bombë u përdor nga SHBA për herë të parë. Ajo është bomba më e fuqishme jo-bërthamore që SHBA ka në dispozicion.

Video tregon momentin kur bomba takohet me tokën dhe perimetri që shpërthimi zë është shumë i madh. /LAPSI.AL/ 

Kthehu