• |
ide | kryesore

17 foto fantastike të produkteve ushqimore nga këndvështrimi i mikroskopit (Foto)

Arkiva, Stil
sugar.jpg

Edhe pse nuk mund t’i shohim, e dimë më së miri që çdo gjë që hamë përbëhet nga një mburojë e cila fshehë shumë mistere brenda saj dhe nuk mund të shihet me sy të lirë.

Me ndihmën e mikroskopit, gjithsecili prej nesh arri të zbulojë çfarë fshehin këto produkte ushqimore.


Më poshtë janë 17 ushqime të para nga afër. 

Një kristal sheqer 

 

Një kristal kripë 

Bishti i karkalecëve 

 

Brokoli

sheqer pluhur në vend të kafes 

Një kokërr kafeje e pjekur

Kokrra e grurit

Luleshtrrydhe

Një farë susami

Piper i zi 

Rrush i kuq 

Sheqer 

Domate 

Lulelakër 

 

Shafran

Star anise

Etanol

Kthehu