• |
ide | kryesore

Si e festuan dje vipat ditën ndërkombëtare të hashashit (Foto)

Arkiva, Paparazzi
9d1a76968cb3781fa82bc32d94b59403.jpg

Ditën e djeshem ishte dita ndërkombëtare e hashashit ose siç njihet ndryshe me ‘kodin’ 420.

Yjet shqiptar po ashtu dhe të ‘Hollywood’ kanë uruar fansat në mënyra të ndyrshme. 

Kim Kardashian ka lançuar emoji-t e reja me format e kanabisit, Ellen DeGeneres ka shkruajtur ‘Gëzuar 420 të gjithëve’ me një foto nga studioja e emisionit të saj të famshëm ndërsa Miley Cyrus ‘mbretëresha’ e këtyre postimeve qëndroi në heshtje.

Por, çfarë bën VIP-at shqiptarë?

Ledri Vula, Lumi B, Gjiko dhe Skerdi publikuan këngën e tyre të re, një remiks me titullin ‘Pablo’ kushtuar pikërisht kësaj bime.

Enca zgjodhi një foto të Mona Lisës nën efektin e hashashit ndërsa Era Istrefi një kuti të vogël me imazhin e tij, duke shkruajtur thjesht ‘420’.

Kthehu