• |
ide | kryesore

Ilir Meta zbulon si do të quhej nëse e ëma do pranonte emrin që deshte gjyshja

Arkiva, Pikante
metaaa.JPG

Presidenti i zgjedhur i Shqipërisë nuk do të kishte këtë emër që ne e njohim sot.


Ilir Meta ka rrëfyer në emisionin “Opinion” se gjyshja e tij dëshironte t’i vinte emrin Novruz, për shkak se ka lindur më 23 Mars. Mamaja e tij nuk kishte pranuar për këtë emër.


“Kam lindur me 23 mars në Çepan, dhe gjyshja donte të ma vinte emrin Novruz. Po mamaja ime insistoi shumë për emrin Ilir”, – tha Ilir Meta. /LAPSI.AL/ 


Kthehu