• |
ide | kryesore

VIDEO/ Ndodh edhe në Spanjë, lojtari godet me grusht arbitrin

Arkiva, Sport
123_1493626818-6620812.jpg

Shumë njerëz pajtohen se puna e gjyqtarit është shumë e vështirë, derisa ka raste kur është edhe e rrezikshme. Një gjyqtar në Spanjë në Segunda Division B në futsal, është goditur nga lojtari pas vendimit për ta ndëshkuar me karton. “Goal.com’ raporton se ky sulm ndaj gjyqtarit ndodhi në sfidën mes Barceloneta dhe Olimpic Floresta.